Reklama
 
 
 
 

Notowania


Ceny królików Olbrzym belgijski
niedziela, 30 styczeń 2011
ImageŚrednie ceny królików Olbrzym belgijski w ogłoszeniach.
Czytaj całość...
Ceny królików kalifornijskich
niedziela, 30 styczeń 2011
ImageŚrednie ceny królików kalifornijskich w ogłoszeniach.
Czytaj całość...
Ceny królików
piątek, 05 listopad 2010
ImageNie było chyba tak dobrej sytuacji w historii króliczego biznesu-oceniają eksperci. A jeszcze nie tak dawno mówiło się o zagrożeniu hodowli i upadku wielu ferm. Teraz na rynku brakuje żywca, a ceny skupu bardzo wzrosły. Mimo droższych pasz, energii i benzyny duże hodowle są opłacalne. W dodatku polskie króliki zaczęły trafiać na polskie stoły.
Czytaj całość...
Ceny królików
poniedziałek, 23 listopad 2009
ImageJest znacznie lepiej niż rok temu. Ceny królików są wyższe, większe są także możliwości zbytu. Nasi hodowcy i przetwórcy nie są już tak bardzo uzależnieni od eksportu, jak w poprzednich sezonach, ponieważ wyraźnie wzrosło spożycie tego mięsa w kraju i zainteresowanie nim supermarketów. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie sięgające nawet 30% marże sklepów-oceniają przedstawiciele ubojni.
Czytaj całość...
Ceny królików
poniedziałek, 18 maj 2009
ImageNa rynku królików brakuje surowca. Wszystkie zapasy sprzedano przed Świętami Wielkanocnymi i to po korzystnej cenie nawet 6,5 złotego za kilogram żywca. Popyt znacznie przewyższał podaż. Teraz niektóre zakłady przetwórcze obniżyły ceny skupu, a inne właśnie się do tego przymierzają.
Czytaj całość...
Ceny królików
poniedziałek, 02 luty 2009
ImageNa rynku królików coraz gorzej. Część ferm zlikwidowano, zostały głównie średnie i duże gospodarstwa, bo tylko takie mogą być konkurencyjne. Na razie eksportujemy do Czech, Holandii i Belgii, żywiec, ale w coraz mniejszej ilości, mimo wyższego kursu walut. Mięso chłodzone nie ma szans, bo konkurencją wciąż są Chiny, a coraz częściej mówi się także o węgierskich producentach.
Czytaj całość...
Ceny królików
poniedziałek, 28 kwiecień 2008
ImageNa rynku królików ceny mimo wcześniejszych obaw zatrzymały się na poziomie sprzed Świąt Wielkanocnych, ale na jak długo nikt nie wie.
Czytaj całość...
Ceny królików
poniedziałek, 10 marzec 2008
ImageOd stycznia ceny królików na krajowym rynku znacznie wzrosły. Zdaniem Leszka Gacka z Doświadczalnego Instytutu w Chorzelowie to jeszcze nie koniec podwyżek. Ale być może to tylko przedświąteczna hossa i w kwietniu wszystko wróci do normy, a to nie najciekawsza wizja dla producentów.
Czytaj całość...
Ceny Królików
poniedziałek, 03 grudzień 2007
ImageNa rynku królików zapaść. Z czterech dużych ubojni, jedna już zawiesiła działalność. Inne ratują się jedynie kontraktami ze stałymi dużymi odbiorcami w kraju.
Czytaj całość...
Ceny królików
środa, 20 czerwiec 2007
ImageNa rynku mięsa króliczego sytuacja bardzo się skomplikowała. A wszystko przez jedną z europejskich Fundacji, która przestrzega Niemców przed sprowadzaniem tego towaru z Czech i Węgier - informuje Leszek Gacek z Doświadczalnego Instytutu Hodowlanego w Chorzelowie.
Czytaj całość...
Ceny żywca króliczego
niedziela, 03 grudzień 2006
ImageJak zwykle przed Świętami zainteresowanie królikami rośnie. Producenci i zakłady przetwórcze mają tak dużo zamówień, że nie są w stanie zrealizować wszystkich.
Czytaj całość...

 
 
 
 
Notowania cen
Portal rolniczy
Praca w rolnictwie